ŚWIĘTO RODZICÓW
PROPOZYCJE ZABAW NA ŚRODĘ 27.05 :)
Sami decydujecie, które z nich wykonujecie. Obowiązkowe są zadania w kartach pracy „Nowe przygody Olka i Ady” oraz „Litery i liczby”.
Mamy świętowały, ale o tacie też pamiętamy. Co prawda Dzień Ojca dopiero w czerwcu, ale już dziś pokaż swojemu tacie jaki jest dla Ciebie ważny:)
1. Wprowadź swojego tatę w miłe wspomnienia i dziś jego poproś o wspólne oglądanie zdjęć od okresu jego dzieciństwa. Zadawaj pytania, uśmiechaj, przytulaj tatę:)
2. Pamiętasz poniedziałkowe serce z napisami? Dziś narysuj drugie ogromne serce (pokoloruj lub wykonaj z czerwonego papieru), wytnij. Na górze naklej napis Mój tata jest... , wybieraj kolejne wyrazy, czytaj (jeśli masz problem z przeczytaniem,poproś o pomoc) i jeśli to określenie pasuje do Twojego taty, to naklejaj na sercu:). Znowu uściskaj swojego tatę i wręcz mu serduszko - załącznik „Mój tata jest.” Zwróć uwagę na podobieństwa i różnice w określeniach mamy i taty.
3. Poproś o przeczytanie opowiadania „Pomocnik” B. Forma
Porozmawiajcie na jego temat. - załącznik „Pomocnik”
4. Pamiętasz co rodzice lubią? Uwielbiają, gdy dzieci pomagają!A więc do dzieła!
Dziś naśladuj np. mycie samochodu . Każdego dnia wymyślaj inne zadanie, którym pomożesz mamie lub tacie.
Po umyciu auta tradycyjnie wybieracie się na rodzinną wycieczkę rowerową. Na niby wsiadasz na rower i przemieszczasz się po domu wysoko unosząc kolana. Nie zapomnij o trzymaniu kierownicy. Każdego dnia wyobrażasz sobie, w jakie miejsce jedziecie:)
5. Olek i Ada też pomagają rodzicom. Przyjrzyj się obrazkom i nazwij czynności, w jakich Olek i Ada pomagają. Narysuj w czym Ty dziś pomożesz swoim rodzicom (albo już pomogłeś). Odpowiedz na pytanie: Czy powinienem pomagać rodzicom? Dlaczego?
6. Poćwicz piosenkę! Dziś zaśpiewasz ją tacie!
7. Czas przygotować niespodziankę dla taty. To będzie laurka. W teczce plastycznej karta 23. Wykonaj wg instrukcji. Zanim zaczniesz naklejać kwiaty, naklej życzenia w środkowej części – wierszyk dla taty- w załączniku „Mój tata jest..., kwiaty w teczce plastycznej, karta z naklejkami. Między kwiatkami możesz nakleić małe serduszka, które samodzielnie narysujesz i wytniesz. Policz ile nakleiłeś kwiatów, a ile serduszek. Ułóż odpowiedź wykorzystując cyfry i odpowiednie znaki matematyczne;)
8. Jest piękna pora roku, więc pewnie wychodzicie się przewietrzyć. Tylko pamiętajcie, że z osobą dorosłą i niezbyt daleko. Pamiętajcie również, że cały czas dbamy o ostrożność i konieczność nałożenia maseczki! To dla nas wszystkich nadal trudny czas i należy szczególnie uważać.
Pobaw się z wyliczanką:
Mam, mamo – klaszcze w swoje dłonie
Co, co, co? - klaszcze w ręce osoby, z którą się bawi
Goście jadą- klaszcze w swoje ręce
No to co? - klaszcze w ręce osoby, z którą się bawi
Dzień dobry, dzień dobry – podają sobie ręce na powitanie
Cmok, cmok, cmok – przesyłają całusy na prawo, lewo i na wprost.
Tato, tato! - gesty takie same jak wyżej
C,o, co co?
Goście odjeżdżają.
No to co?
Do widzenia, do widzenia
Cmok, cmok, cmok
Pobaw się na dworze w to, co lubisz lub pomóż rodzicom w jakiejś czynności na dworze.
9. Zaśpiewaj tacie piosenkę, wręcz laurkę i mocno uściskaj:)
Sięgnij po kartę pracy str. 50 – pokoloruj. Nad bukietem samodzielnie napisz kwiaty dla mamy i taty.
10. Na koniec poćwicz pisanie w liniaturze, po śladzie i spróbuj samodzielnie – załącznik. Zaproponuj swojej rodzinie wspólną grę w ulubioną grę planszową.
DLA CHĘTNYCH
coś do rysowania – załącznik „ Rysuj po śladzie”
coś na spostrzegawczość– załącznik „Kto nie ma pary”
coś do czytania - załącznik „Rodzinna czytanka”
KONIECZNIE UWIECZNIAJ SWOJE DZISIEJSZE ZABAWY NA ZDJĘCIACH!
11. Jeśli prześlesz zdjęcia z dzisiejszych działań na mój nr.tel lub maila dorinx@wp.pl, na pewno umieszczę je na stronie:))
12. Jeśli chcesz zrobić coś jeszcze, skorzystaj z załączonej zakodowanej kolorowanki
życzę udanej zabawy
Pani Dorota:)