O przedszkolu
Aktualności
Grupy przedszkolne
Strefa Rodzica
Biuletyn Informacji Publicznej
Porady dla rodziców
Rada Rodziców
Opłaty
Żywienie
Jadłospis
Akcje charytatywne
Archiwum
RODO
Rekrutacja
Kontakt
ePUAP

line

Zajęcia online 1.06.20


line

Witajcie drogie przedszkolaki

Dzisiaj ważny dzień. Święto wszystkich dzieci.
Przyjmijcie od nas wirtualne życzenia.
 
https://www.youtube.com/watch?v=V40mDOBZXHg


Dzisiaj Drodzy rodzice dzieci mają wolne, żadnych obowiązkowych szlaczków,żadnych książek i kart pracy, ewentualnie kolorowanki dla chętnych. 
Zawsze starałam się, aby ten dzień w przedszkolu był wyjątkowy, niestety w tym roku jest inaczej, ale podsyłam Państwu kilka propozycji zabaw na ten dzień. Sprawcie, aby dzień ten był dla dzieci radosny i udany.

Drodzy rodzice!!!


Zacznijmy od wyłączenia telewizora, odłożenia w kąt smartfonów i tabletów. Bądźcie na wyłączność dla swojego dziecka. Uwaga poświęcona dziecku i czas wspólnej zabawy są dla niego najcenniejszym prezentem.

Przesyłam kilka propozycji na kreatywne, wesołe spędzenie czasu z dzieckiem

1.Żelowy gniotek z balona

Samodzielne wykonanie gniotka to wielka frajda, a taki wypełniony brokatem lub cekinami dostarcza wielu doznań sensorycznych.
Do wykonania żelowych gniotków potrzebujecie: Przezroczyste balony , kolorowe cekiny lub brokat, żelatynę, gorącą wodę, miseczkę z łyżeczkę w której wymieszacie wodę z żelatyną, butelkę do przelania żelatyny oraz lejek.
Krok po kroku jak zrobić gniotka:
https://youtu.be/s6vlAaFeIK8

2.Prosty przepis na piankolinę z mąki, przepis na masę plastyczną
Zabawa piankoliną według domowego przepisu zawsze sprawia dużo radości. Zabawy dla dzieci w domu oparte o doznania sensoryczne niezwykle pobudzają wyobraźnię i rozwijają twórcze myślenie.
Przepis na Piankolinę jest bardzo łatwy: 1 kg mąki ziemniaczanej, jedno opakowanie pianki do golenia oraz odrobinę płynu do mycia naczyń najlepiej białego lub bezbarwnego. Z piankoliny możemy tworzyć rozmaite babki, budowle, zakopywać skarby, bawić się autkami czy ludzikami, odciskać dłonie, a nawet pisać literki za pomocą wykałaczki. Jeśli biała puszysta masa nam się znudzi możemy dodać do niej odrobinę barwników spożywczych, a nawet brokatu. Zabawa w barwienie i obserwowanie jak kolorowa masa miesza się razem dostarcza dodatkowych bodźców i urozmaica zabawę na dłużej. Możliwość mieszania różnych produktów zawsze dostarcza dzieciom wiele emocji i radości, bo dzięki temu zaspokajamy ich potrzebę odkrywania i doświadczania świata wokół.

Przepis wykonania dokładnie krok po kroku 
https://youtu.be/w_cupttsuJg


3.Prosty przepis i bardzo śmieszna zabawa z pierdzącym glutkiem
Do zrobienia glutka potrzebujecie: biały klej introligatorski lub klej szkolny w płynie oraz żel do prania. Te dwa składniki mieszamy proporcjach jak na filmie i już po chwili nasz pierdzący glut jest gotowy. Masa jest tak przyjemna w dotyku, a zabawa tak sympatyczna, że na pewno się nie zawiedziecie. Do masy można dodać brokat lub barwniki spożywcze, wtedy zabawa będzie jeszcze bardziej efektowna. W trakcie zabawy okazało się, że z pierdzącej masy można również robić wielkie balony. Wystarczy dmuchać w masę słomką.
Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój małej motoryki. Każde uciskanie masy, wylepianie kształtów świetnie trenuje małe dłonie, a dodatkowo ilość pobudzanych zmysłów sprawia, że zabawa naprawdę będzie udana. To również świetne ćwiczenie logopedyczne, bo dmuchanie w słomkę usprawnia aparat mowy.
https://youtu.be/nA3TPm-A4BY

4.Zimno, ciepło, gorąco - chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował "skarb" daje wskazówki, stopniując słowa - zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się odnowa.

5.Raz, dwa, trzy, Baba-Jaga patrzy
- w tej zabawie im więcej uczestników, tym lepiej. Jedna osoba, nazywana Babą-Jagą, stoi w pewnej odległości od pozostałych odwrócona tyłem lub z zakrytymi oczami i wypowiada słowa: raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy, w czasie których gracze biegną w jej kierunku. Gdy skończy mówić, odsłania oczy lub odwraca się do uczestników, a ci nieruchomieją – nie mogą się poruszać, mówić i śmiać się. Baba Jaga stara się ich rozśmieszać. Jeżeli ktoś się poruszy lub zaśmieje, musi wrócić na linię startu. Po chwili Baba Jaga znów zakrywa oczy i cykl się powtarza. Celem w zabawie jest dotarcie do Baby Jagi, gdy ona nie patrzy i dotknięcie jej. Zwycięzca zajmuje jej miejsce.

6.Tanecznym krokiem – z podkładem muzycznym lub bez możecie wspólnie poruszać się do ulubionych piosenek i melodii. W wersji dla odważniejszych rodziców (mniej wrażliwych słuchowo) możecie włączyć sekcję instrumentalną z wykorzystaniem sprzętów kuchennych (garnki mają świetną akustykę). Dzieci będą zachwycone, sąsiedzi nieco mniej. Zorganizujcie konkurs taneczny albo konkurs piosenki. Nagrodą może być korona, medal, dyplom (oczywiście zrobiony własnoręcznie) albo pyszne małe co nieco. Może przyda się do kilka inspiracji
https://www.youtube.com/watch?v=ZKslipdC-sY - Indiański tanie
https://www.youtube.com/watch?v=MG6iPAU2b0I - Tańce połamańce


7.Kalambury – w tej zabawie za pomocą gestów musimy pokazać np. tytuł bajki, postać z bajki, czynność, zwierzątko.

8.Wspólne czytanie
– o korzyściach z czytania nie trzeba nikogo przekonywać. Przytoczymy zaledwie najważniejsze z nich. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, a przy tym przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Dzięki czytaniu dziecko poszerza swoje słownictwo, używa bogatszego i piękniejszego języka. Wybierzcie wspólnie książkę, usiądźcie wygodnie i przenieście się w świat bajek i niezwykłych przygód.

9.Zabawa w teatr- zamieńcie się rolami: maluchy niech będą rodzicami, a wy ich dziećmi. Uwaga: w tej zabawie możecie zobaczyć, jak odbierają was dzieci. Tym bardziej warto podjąć wyzwanie. Możecie również wcielić się w postaci ulubionych bajek, stworzyć własną bajeczkę. Warto pamiętać, aby dać dziecku przewodzić w zabawie. Słuchać jego pomysłów i zachęcać do inicjowania nowych scenariuszy i pomysłów.

10. Dyplom super dziecka - drodzy rodzice, na koniec tego cudownego dnia możecie wręczyć swoim dzieciom DYPLOM SUPER DZIECKA

Życzę wszystki miłego dnia 
Pozdrawiam Pani Maja i Pani Agata

line

Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20 Zdjęcie: Zajęcia online 1.06.20