O przedszkolu
Aktualności
Grupy przedszkolne
Strefa Rodzica
Biuletyn Informacji Publicznej
Porady dla rodziców
Rada Rodziców
Opłaty
Żywienie
Jadłospis
Akcje charytatywne
Archiwum
RODO
Rekrutacja
Kontakt
ePUAP

line

ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020


line

Dzień dobry Motylki!!!

1.Wakacje zbliżają się bardzo dużymi krokami……
Jeśli macie jeszcze ochotę na zabawy to zapraszam:)))

2.Aby dowiedzieć się czego będą dotyczyły dzisiejsze zabawy obejrzyj filmik

https://www.youtube.com/watch?v=Lv-1s65cgJM

3.Czy już znasz odpowiedź? BRAWO! To figury geometryczne.

4.Posłuchajcie bajek o czterech królestwach. Słuchajcie uważnie:

I królestwo: ”Za górami, za lasami, tam gdzie rzeki płyną miodowe, było sobie kiedyś królestwo bardzo piękne i kwadratowe. Kwadratowe stały tam chatki, kwadratowe kwitły tam kwiatki, kwadratowe latały ważki, kwadratowe śpiewały ptaszki. Kwadratowy był sobie zamek, cztery wieże i most zwodzony, kwadratowe ogromne wrota, kwadratowe złote balkony. W kwadratowej, złotej koronie król zasiadał w sali na tronie, w kwadratową drapał się głowę i do ludu wygłaszał mowę.”

II królestwo: ”Nie opodal za siódmą rzeką stała góra, a na tej górze było sobie drugie królestwo, prostokątne i niezbyt duże. Prostokątne stały tam chatki, prostokątne kwitły tam kwiatki, prostokątne latały ważki, prostokątne śpiewały ptaszki. Prostokątny był również pałac, cztery wieże i most zwodzony, prostokątne ogromne wrota, prostokątne złote balkony. W prostokątnej złotej koronie król zasiadał na tronie, w prostokątną drapał się głowę i do ludu wygłaszał mowę.”

III królestwo: ”Po niebie granatowym trójkątne płyną chmury, trójkątny księżyc płynie i niesie sny trójkątnej Karolinie. I śni się Karolinie jak wśród trójkątnych maków trójkątny rycerz do niej na białym mknie rumaku. Lecz budzi się królewna i łzy trójkątne leje, bo wokół niej ocean i wicher straszny wieje. Trójkątne w górze chmury, trójkątne szumią fale. Pośrodku oceanu trójkątna skała sterczy, a na tej trójkątnej skale trójkątny sterczy pałac.
W trójkątnym tym pałacu królowa Karolina smażyła konfiturki, a wokół niej biegały trójkątne, śliczne dworki.”

IV królestwo; „Gdzieś tam, na końcu świata na oceanie bajek jest wyspa kołowata. Na drzewach wśród okrągłych dzięciołów i kukułek banany sobie rosną a wszystkie w kształcie kółek. W miasteczkach stoją domy okrągłe jak złotówki od ścian przez drzwi po dachy i dachówki. I w królestwie okropna jest atmosfera, gdzie spojrzysz dookoła, tam widzisz same koła. Podobno na tej wyspie dlatego tak się dzieje, ze król co wyspą władał był kiedyś kołodziejem. I robiąc w kółko koła tak przywykł do ich kształtu, że widząc inne formy od razu krzyczał: gwałtu. Trójkątom i kwadratom stawiamy zakaz wjazdu- niech żyją kołowrotki i koła od pojazdów.”

5. Porozmawiajcie na temat bajek- wyodrębnijcie kształty występujące w bajkach.
- Czy podobała się wam bajka?
-O czym była bajka?
-Ile w bajce było królestw?
-Jakie były królestwa, pamiętacie jakie kształty tam występowały?
-Jakie było pierwsze królestwo, co w nim było kwadratowe?
-Jakie było drugie królestwo, co w nim było prostokątne?
-Jakie było trzecie królestwo, co w nim było trójkątne?
-Jakie było czwarte królestwo, co w nim było okrągłe, co miało kształt koła?

6. Rozróżnianie kształtów i nazywanie figur geometrycznych
Zaproś do zabawy rodzeństwo, rodziców. Przygotuj figury koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt( po jednej figurze). Wyznacz osobę, która będzie pokazywała kolejno figury. Twoim zadaniem jest powiedzieć jak nazywa się ta figura, wskazać przedmiot znajdujący się w twoim otoczeniu w tym kształcie oraz powiedzieć ile boków ma dana figura. Na koniec zastanów się jakie są podobieństwa oraz różnice pomiędzy tymi figurami.

7.Zabawa ruchowa „Wędrówki figur”
Usiądźcie na dywanie. Każdy z Was wybiera sobie figurę i kładzie ją przed sobą. Na hasło: „kwadraty wędrują”, każdy kto ma przed sobą kwadraty obiega koło po zewnętrznej stronie, po czym zajmuje swoje miejsce. Następnie wędrują koła, trójkąty, prostokąty, tak, aby wszyscy z Was zostali wywołani.

8.Posłuchaj wierszyka pt: „Pajacyk”. Waszym zadaniem jest ułożenie pajacyka zgodnie z czytaną instrukcją(można narysować).
„Hop- rączki w górę,
Hop- rączki w dół.
Co to za dziwny skaczący stwór?
Jest koło, kwadrat,
Prostokąt jest śliczny-
To nasz pajacyk geometryczny.
Głowa okrągła jest jak piłeczka,
A na tej głowie trójkątna czapeczka.
Oczka- małe koła, nos trójkąt niewielki,
Pajacyka usta- to prostokąt maciupeńki.
Kwadrat to brzuszek,
Ręce i nogi pajaca to prostokąty,
Na nich z kwadratów małe buciki,
I pajac jest już gotowy, aby z nami liczyć.”


9.Praca plastyczna- wykonaj dowolny obrazek z przygotowanych przez siebie figur geometrycznych(koło, prostokąt, kwadrat, trójkąt).

ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY:)))

line

Zdjęcie: ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020 Zdjęcie: ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020 Zdjęcie: ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020 Zdjęcie: ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020 Zdjęcie: ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020 Zdjęcie: ZADANIA DO PRACY W DOMU 25.06.2020