Akcja Sprzątanie Świata

" Nie śmiecimy, nie brudzimy, o przyrodę dbamy. Posprzątamy całą Ziemię - bardzo ją kochamy".

Z takim przesłaniem 19 września dzieci z Przedszkola Samorządowego " Kraina Radości" w Święciechowie wzięły udział w 31. Akcji Sprzątania Świata - Polska.
Zadaniem dzieci z modułu 3 i 4 latków było zbieranie nakrętek oraz zużytych baterii.
Natomiast dzieci z modułu 5 i 6 latków wybrały się w teren, aby posprzątać okolice przedszkola.

Zebrano kilkanaście worków śmieci, które dzięki uprzejmości pracowników Gminy Święciechowa zostały zutylizowane. Ilość nakrętek oraz zużytych baterii również była imponująca.
Udział przedszkolaków w Akcji Sprzątania Świata z pewnością zwiększy aktywność dzieci w zakresie ochrony przyrody, uwrażliwi je na potrzeby środowiska naturalnego i ukształtuje u najmłodszych właściwe postawy.

Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata Zdjęcie: Akcja Sprzątanie Świata