Kulinarny Dzień Dziecka.

Dzieci lubią jak jedzenie się do nich uśmiecha :)

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Nie masz jeszcze pomysły, jak spędzić ten dzień? Czy wystarczy tylko zwykły prezent dla dziecka? Z pewnością nie! Spraw, żeby dziecko na długo zapamiętało swoje święto. Prezentujemy najlepsze pomysły, które możesz wykorzystać z okazji Dnia Dziecka.

Wychowanie: Kara nie uczy dobrych zachowań. Ona tylko powstrzymuje te niedopuszczalne

"Nie powinniśmy opierać wychowywania dziecka na karach, bo wtedy jest to tresura, a nie nauka. Ale stosowanie nagród też jest ryzykowne.." - rozmowa z psycholożką Barbarą Arską-Karyłowską zamieszczona na łamach czasopisma "Wysokie obcasy" z dnia 30.05.2015 - rozmawiała Aleksandra Szydło.

Prawa dziecka.

"Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym spraw­dzianem sto­sun­ku człowieka do człowieka". Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Żywienie dziecka w wieku przedszkolnym

"W całej ewolucji człowieka żywienie odgrywa największą rolę w jego życiu" E. Pijanowski.

Pomysły na zabawy dla dzieci i z dziećmi.

Wyścigi, zgadywanki czy gra w piłkę – dzieci mało co kochają tak, jak atrakcje na świeżym powietrzu. Oto propozycje zabaw!

"Zdrowy rozsądek w wychowaniu"

Autor: Małgorzata Wiśniewska-Koszela artykuł pt: "Zdrowy rozsądek w wychowaniu"

Linki do ciekawych stron.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie." - Paulo Coelho